Зміст

Вступ

Шановний гравець! Вітаємо Вас у захоплюючому світі Межигір'я, де кожен може вплинути на важливі та цікаві процеси формування взаємовідносин та торговельних можливостей, економічного зростання та військових операцій.

Цей довідник дасть відповіді на запитання стосовно ігрових функцій. Клікайте на сторінки, щоб перегортати їх. Для того, щоб швидко перейти до потрібного розділу, скористайтесь змістом, або посиланням в тексті. Для того, щоб повернутися на попередню сторінку, з якої було здійснено перехід, можна використовувати кнопку "Backspace", або кнопку "Назад" у браузері.

Бажаємо Вам успіхів як у грі, так і в особистому житті. Не забувайте іноді відпочивати, робити вправи для очей та спілкуватися зі своїми сім'ями :)

Початок гри

На початку гри все надзвичайно просто та прямолінійно. Як тільки Ви вперше увійдете в своє новеньке місто, Ви побачите вікно "Завдання". Рекомендуємо уважно ознайомитись з текстом завдання, адже в ньому подана детальна інформація про те, як його успішно виконати. У будь-який момент гри Ви можете повернутись до вікна завдань, натиснувши цю кнопку у ігровому меню зліва:

Будівництво нових споруд

Перше, що потрібно зробити (перше завдання) - це побудувати . У Вас для цього відразу є достатньо ресурсів. Клікаємо на будь-який камінь будівництва у місті:

Відкриється вікно "Будівництво", в якому буде доступна лише одна споруда. Виконуючи завдання, Ви отримаєте доступ до усіх можливих споруд.

У цьому вікні відображаються назва споруди, її зображення, короткий опис, та кількість ресурсів, що необхідна для її побудови.

Якщо ресурсів достатньо, Ви побачите кнопку "Будувати". Натиснувши її, Ви розпочнете процес будівництва нової споруди у Вашому місті. При цьому з балансу міста відразу буде відрахована необхідна кількість ресурсів. Вікно будівництва закриється автоматично, а на місці каменю будівництва з'явиться будова.

Керування процесом будівництва

Коли у Вашому місті з'являється будова, потрібно навести на неї курсор, щоб побачити меню призначення робітників. Будова та меню мають такий вигляд:

Для того, щоб розпочати процес будівництва, необхідно призначити на будову робітників. Від кількості робітників залежатиме час, необхідний для будівництва. Ви можете змінювати кількість робітників на будові у будь-який момент.

Перетягніть повзунок та натисніть кнопку "Підтвердити". Робітники відразу почнуть будувати споруду, а Ви побачите відлік часу, що залишився:

Також зверніть увагу на додаткові кнопки, розташовані на верхніх кутах відліку часу. Зліва є значок золота, який дозволяє Вам зменшити обсяг будівництва, заплативши золото. З правої сторони є червона кнопка, якою можна відмінити будівництво. Будьте обережні, адже при цьому повертається лише частина потрачених ресурсів (якщо це будова першого рівня споруди, то повертаються усі ресурси).

Кількість доступних вільних робітників, яких Ви можете призначити на будову, Ви можете бачити в лівому нижньому кутку екрану:

Найм юнітів

Процес найму для всіх юнітів є однаковим. Різними є вартість кожного юніта та час його підготовки. Різні юніти наймаються у різних будівлях. На початку гри в першу чергу виникне необхідність у додаткових робітниках. Для найму робітника необхідно клікнути на центральну будівлю міста - ратушу:

Клік на будь-якій будівлі у грі відкриває її вікно. Ліва частина вікна призначена для покращення будівель. Права частина вікна для різних будівель є різною. Зараз нас цікавить найм робітників.

Зверніть увагу на блок найму робітників у вікні ратуші. Ви бачите зображення та вартість юніта. Нижче є повзунок для того, щоб вказати кількість робітників, яку Ви бажаєте найняти. Далі натискаємо кнопку "Найняти" для того щоб розпочати підготовку робітників.

У нижньому лівому кутку екрану, де зображені вільні робітники, з'явиться інформація про процес найму:

Кнопки пришвидшення та відміни найму тут також доступні, як і у процесі будівництва. Пришвидшення найму (значок золота) дозволяє миттєво найняти одного юніта з черги, заплативши золото.

Всередині цього блоку міститься інформація про чергу юнітів, яку Ви замовили, та відлік часу до завершення найму наступного одного юніта. Як тільки відлік часу завершується, у Вашому місті додається один новий юніт, а черга найму стає меншою на одиницю.

Як тільки черга закінчиться, цей блок щезне і це означатиме, що на даний момент ці юніти не наймаються.

Покращення будівель

Споруди, які вже побудовані у Вашому місті, можна покращувати. Процес покращення точно повторює процес будівництва. При цьому для кожного наступного рівня будівлі потрібно більше ресурсів та часу, а ефект від покращення є різним для різних споруд.

Давайте зайдемо у дім лісорубів та поглянемо на ліву частину вікна:

Тут відображається рівень будівлі, вартість покращення, кнопки покращення та знищення, інформація про обсяг будівництва та про ефект від покращення.

Якщо ресурсів для покращення у місті недостатньо, вони відображаються червоним кольором, як на малюнку.

Обсяг будівництва вимірюється в людино-годинах. Це значення показує кількість робітників, що потрібна для покращення цієї споруди за одну годину. Якщо Ви призначите на будову вдвічі більше робітників, то покращення триватиме 30 хвилин і т.д.

Якщо кнопка "Покращити" неактивна, можна навести на неї курсор для того щоб побачити причину. Кнопка "Знищити" дасть можливість понизити рівень будівлі, або повністю знищити її. При цьому повертається лише частина потрачених на кожен рівень будівлі ресурсів. За знищення першого рівня будівлі повертаються усі ресурси. Знищення будівлі відбувається моментально, а покращення - так само як і процес будівництва.

Ефект від покращення залежить від будівлі. В даному випадку на малюнку показано, що на рівні 2 у домі лісорубів максимальну кількість робітників буде збільшено на 3.

Добування ресурсів

Такі будівлі, як наприклад дім лісорубів чи каменярня, призначені для видобутку певних ресурсів. Для того, щоб кількість ресурсу у місті зростала, в таку будівлю необхідно призначити робітників. Так само, як і для процесів будівництва, для цього потрібно мати вільних робітників у місті. Якщо всі робітники зайняті, потрібно подумати про те, як розумно їх перерозподілити. Розглянемо на прикладі знову вікно дому лісорубів:

Бачимо кількість робітників, які зараз тут працюють, а також максимально можливу кількість робітників, які можуть працювати у цій будівлі. Покращення будівлі збільшує цей максимум.

Для того, щоб змінити кількість робітників у будівлі, потрібно перетягнути повзунок та натиснути кнопку "Підтвердити". Для зручності також є кнопки "Відкликати всіх" та "Заповнити". Рухаю повзунок, Ви бачите, як змінюється виробництво та споживання ресурсів. Усі ці значення наведені по відношенню до однієї години часу. Дім лісорубів продукує дерево, і при цьому нічого не споживає. Якщо ж ми наприклад візьмемо лісопилку, то побачимо, що для продукування дошок вона використовує дерево:

Змінюючи кількості добування ресурсів, Ви відразу побачите значення їх приросту на годину часу у верхній частині екрану:

З малюнку бачимо, що у місті добувається 8 дерева та 12 дошок на годину. Зменшуючи кількість робітників на лісопилці, Ви автоматично збільшуєте добування дерева у місті, адже лісопилка споживає деревину. Приріст ресурсу у місті може бути від'ємним. Потрібно уважно слідкувати за цими значеннями. Правильний баланс робітників на різних видах виробництва - це основа успішного розвитку економіки. Якщо будівля споживає ресурс, якого більше немає у місті, ця будівля припинить добування ресурсу, а робітники з неї автоматично стануть вільними.

Максимум ресурсів та робітників

При наведенні курсора на ресурс, Ви побачите його максимальну кількість, яка може зберігатися у цьому місті. При досягненні максимуму, кількість ресурсів у місті перестає зростати. Максимум залежить від наявності та рівня таких споруд у місті, як склад та схованка.

Крім цього, тут подана інформація про те, скільки часу залишилось до того моменту, коли буде досягнено максимуму цього ресурсу у місті.

Якщо приріст ресурсу від'ємний, то буде відображатися інформація про час до закінчення запасів цього ресурсу. Звичайно ж, ця інформація змінюється щоразу як Ви якимось чином змінюєте значення приросту цього ресурсу.

Якщо до міста прибули чумаки з ресурсами, але максимум міста не дозволяє розташувати усі ресурси, будуть розташовані лише ті, на які є місце. Усі інші ресурси у цьому випадку просто пропадуть.

Будівлі

Цей розділ містить інформацію про усі будівлі, їх призначення, функціональність та особливості. Кожна будівля відіграє певну роль у формуванні Вашої економіки, військових можливостей, торгівлі тощо.

Умовно можна розділити будівлі на такі, що добувають ресурси, та будівлі іншого призначення. Взаємодія з усіма будівлями, що добувають ресурси, практично однакова. Детально описувати кожну з них немає необхідності. Вся інформація міститься у розділі "".

Будівлі змінюють свій зовнішній вигляд на більш розвинутий на 10, 20, 30 рівнях. Поки-що лише міст є винятком з цього правила.

Ратуша

Єдина будівля, яка з самого початку вже встановлена у кожному з Ваших міст.

Дозволяє наймати робітників, а також обмежує максимальний рівень забудованості міста. Забудованість - це сума рівнів усіх споруд в місті, не враховуючи самої ратуші. Кожне покращення ратуші збільшує цей максимум. Якщо досягнуто максимальної забудованості, у місті неможливо покращити чи побудувати будь-яку будівлю, окрім ратуші.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Можна мати лише одну ратушу в кожному місті. Її неможливо повністю зруйнувати.

Місце для ратуші завжди одне і те ж - в самому центрі міста.

Покращення ратуші не впливає на процес найму робітників. А сам процес найму вже був детально описаний у розділі "".

Таблиця рівнів ратуші

Рівень Макс.
забудо-ваність
Обсяг
буд-ва
111--120.11
223--249.07
376--3626.99
4111--4853.87
5150--6089.71
6195--72134.51
7244--84188.27
8298--96250.99
9357--108322.67
10420--120403.31
11489801-132492.91
12562932-144591.47
136401072-156698.99
147231221-168815.47
158101380-180940.91
169031549-1921075
1710001728-2041219
1811021916-2161371
1912092113-2281532
2013202320-2401703
2114372537-2521882
2215582764-2642070
2316843000-2762267
2418153245-2882473
2519503500-3002688
262091376518483122912
272236404019743243145
282386432421043363387
292541461722383483638
302700492023773603898
312865523325193724167
323034555626653844444
333208588828163964731
343387622929714085027
353571658031294205331
363759694132924325645
373952731234594445967
384150769236304566299
394353808138054686639
404560848039854806989
414773888941684927347
424990930843555047715
435212973645465168091
4454391017347425288476
4556701062049415408871
4659071107751455529274
4761481154453535649686
48639412020556557610107
49664512505578158810537
50690013000600060010976
51716113505622561211424
52742614020645362411881
53769614544668563612347
54797115077692164812822
55825115620716266013306
56853516173740667213799
57882416736765468414300
58911817308790769614811
59941717889816470815331
60972018480842572015859
611002919081868973216397
621034219692895874416943
631066020312923175617499
641098320941950876818063
651131021580978978018637
6611643222291007579219219
6711980228881036480419811
6812322235561065781620411
6912669242331095582821020
7013021249201125684021639
7113377256171156285222266
7213738263241187286422902
7314104270401218687623547
7414475277651250488824201
7514850285001282690024864
7615231292451315291225536
7715616300001348292426217
7816006307641381693626907
7916401315371415494827606
8016800323201449796028314
8117205331131484397229031
8217614339161519398429756
8318028347281554899630491
84184473554915907100831235
85188703638016270102031987
86192993722116636103232749
87197323807217007104433519
88201703893217382105634299
89206133980117761106835087
90210604068018144108035885
91215134156918532109236691
92219704246818923110437507
93224324337619318111638331
94228994429319718112839164
95233704522020122114040007
96238474615720529115240858
97243284710420941116441718
98248144806021357117642587
99253054902521777118843465
100258005000022200120044352
101263015098522629121245248
102268065198023061122446153
103273165298423497123647067
104278315399723937124847990
105283505502024381126048922
106288755605324830127249863
107294045709625282128450812
108299385814825739129651771
109304775920926200130852739
110310216028026665132053715
111315696136127133133254701
112321226245227606134455695
113326806355228083135656699
114332436466128564136857711
115338116578029049138058733
116343836690929539139259763
117349606804830032140460803
118355426919630529141661851
119361297035331031142862908
120367207152031537144063975
121373177269732046145265050
122379187388432560146466134
123385247508033078147667227
124391357628533600148868329
125397507750034125150069440
126403717872534656151270560
127409967996035190152471689
128416268120435728153672827
129422618245736270154873974
130429008372036816156075130
131435458499337367157276295
132441948627637921158477468
133448488756838480159678651
134455078886939043160879843
135461709018039610162081043
136468399150140180163282253
137475129283240755164483471
138481909417241334165684699
139488739552141917166885935
140495619688042504168087181
141502539824943096169288435
142509509962843691170489699
1435165210101644290171690971
1445235910241344894172892252
1455307010382045502174093543
1465378710523746113175294842
1475450810666446729176496150
1485523410810047349177697467
1495596510954547973178898793
15056700111000486011800100128
15157441112465492331812101472
15258186113940498691824102825
15358936115424505091836104187
15459691116917511531848105558
15560450118420518011860106938
15661215119933524541872108327
15761984121456531101884109724
15862758122988537711896111131
15963537124529544361908112547
16064320126080551051920113971

Дім лісорубів

Ваша перша будівля. Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна відразу на початку гри.

Добуває:

Нічого не споживає.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник добуває 3 дерева на годину.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів дому лісорубів

Рівень Обсяг
буд-ва
1172-100.03
24917-135.39
38736-1615.95
413463-1931.79
519098-2252.91
6256140-2679.31
7331189-29110.99
8415246-33147.95
9508311-36190.19
10610384-40237.71
11722463-43290.51
12843551-47348.59
13973646-51411.95
141112748-55480.59
151260858-59554.51
161418976-63633.71
1715851101-67718.19
1817611234-72807.95
1919461375-76902.99
2021401523-801003
2123441678-851109
2225571841-891220
2327792012-941336
2430102190-981457
2532502376-1031584
263500256911491081716
273759277012391131853
284027297813321181996
294304319414281232144
304590341715271282297
314886364916301332455
325191388717371382619
335505413318471442788
345828438719601492962
356160464820761543142
366502491721961603327
376853519423191653517
387213547824451713712
397582576925751773913
407960606927091834119
418348637528451894330
428745668929851944546
439151701131282014768
449566734132752074995
459990767834252135227
4610424802235782195465
4710867837437352255708
4811319873438952325956
4911780910140592386209
5012250947642262456468
5112730985843962516732
52132191024845692587001
53137171064547462657276
54142241105049262727556
55147401146351102787841
56152661188352972858131
57158011231054872928427
58163451274556813008728
59168981318858783079034
60174601363860783149346
61180321409662823219663
62186131456264893299985
631920315035670033610312
641980215515691434410645
652041016004713135110983
662102816499735235911326
672165517002757636711674
682229117513780337512028
692293618032803338212387
702359018557826739012751

Лісопилка

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови Вашого першого дому лісорубів.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник добуває 3 дошки на годину, використовуючи при цьому 1 дерева.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів лісопилки

Рівень Обсяг
буд-ва
1136-100.11
24435-123.71
38064-1410.91
4125100-1621.71
5180144-1836.11
6245195-2154.11
7320254-2375.71
8404320-26100.91
9497394-28129.71
10600475-31162.11
11713564-33198.11
12836660-36237.71
13968764-39280.91
141109875-42327.71
151260994-45378.11
1614211120-48432.11
1715921254-51489.71
1817721395-55550.91
1919611544-58615.71
2021601700-61684.11
2123691864-65756.11
2225882035-68831.71
2328162214-72910.91
2430532400-75993.71
2533002594-791080
26355727951274831170
27382430041364871264
28410032201456911361
29438534441552951462
30468036751650991566
314985391417521031674
325300416018561071786
335624441419641121901
345957467520741162020
356301494421881202142
366653522023041252268
377016550424241292398
387388579525461342531
397769609426721392668
408160640028001442808
418561671429321492952
428972703530661533100
439392736432041593251
449821770033441643406
4510260804434881693564
4610709839536341743726
4711168875437841793892
4811636912039361854061
4912113949440921904234
5012600987542501964410
51130971026444122014590
52136041066045762074774
53141201106447442134961
54146451147549142195152
55151811189450882245346
56157251232052642305544
57162801275454442365746
58168441319556262435951
59174171364458122496160
60180001410060002556372
61185931456461922616588
62191961503563862686808
63198081551465842747031
64204291600067842817258
65210601649469882877488
66217011699571942947722
67223521750474043017960
68230121802076163088201
69236811854478323148446
70243611907580503218694

Каменярня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови лісопилки.

Добуває:

Нічого не споживає.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник добуває 3 каміння на годину.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів каменярні

Рівень Обсяг
буд-ва
1-17-100.04
2-50-123.95
3-91-1411.63
426140-1623.15
555200-1838.51
693271-2157.71
7140351-2380.75
8196440-26107.63
9261540-28138.35
10335650-31172.91
11418770-33211.31
12511901-36253.55
136111040-39299.63
147211191-42349.55
158401350-45403.31
169681520-48460.91
1711051701-51522.35
1812511890-55587.63
1914062091-58656.75
2015702300-61729.71
2117432520-65806.51
2219252750-68887.15
2321162991-72971.63
2423163241-751060
2525253500-791152
26274337701452831248
27297040511571871348
28320643411694911452
29345146411823951559
30370549501956991671
313968527020941031786
324240560022361071905
334521594023831122028
344811629125351162154
355110665026911202285
365418702028521252419
375735740030181292558
386061779131891342700
396396819133641392846
406740860035441442995
417093902137281493149
427455945039171533306
437826989041111593468
4482061034043101643633
4585951080045131693802
4689931127147211743975
4794001175049341794151
4898161224151511854332
49102411274053731904516
50106751325055991964704
51111181377158312014896
52115701430060672075092
53120311484163072135292
54125011539165532195495
55129801595068032245703
56134681652170582305914
57139651710073172366129
58144711769175812436348
59149861829078502496570
60155101890081232556797
61160431952084012617027
62165852015086842687262
63171362079189722747500
64176962144092642817742
65182652210095612877987
66188432277098622948237
671943023450101683018490
682002624141104793088748
692063124840107953149009
702124525550111153219274

Міст

Ця унікальна споруда доступна для побудови відразу на початку гри. Будівництво та покращення мосту необхідне для того, щоб відкривати нові місця для забудови у південній частині міста.

Максимальний рівень цієї будівлі - 15. Нові будівельні місця відкриваються не після кожного покращення мосту, а на рівнях 1, 2, 4, 6, 9, 12, 15. При цьому на рівні 2 відкривається місце, де може бути побудована лише міська стіна. А на 9-му рівні відкриваються одразу два нових місця: одне універсальне, а друге - для будівництва оглядової вежі.

В кожному Вашому місті може бути лише один міст.

Таблиця рівнів мосту

Рівень Обсяг
буд-ва
1420.3
22209.14
345126.82
476053.34
5115088.7
61621132.9
72171185.94
82800247.82
93510318.54
104300398.1
115170486.5
126121583.74
137150689.82
148261804.74
159450928.5

Ферма

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови житла.

Добуває:

Нічого не споживає.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник добуває 5 пшениці на годину.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів ферми

Рівень Обсяг
буд-ва
1114-100.11
25143-125.23
38971-1415.47
4135105-1630.83
5190144-1851.31
6253188-2176.91
7324237-23107.63
8404292-26143.47
9492351-28184.43
10588416-31230.51
11693485-33281.71
12806560-36338.03
13928639-39399.47
141058724-42466.03
151196814-45537.71
161343909-48614.51
1714981009-51696.43
1816611115-55783.47
1918321225-58875.63
2020121341-61972.91
2122011461-651075
2223981587-681183
2326031717-721295
2428161853-751413
2530381994-791536
26326821401681831664
27350722911796871797
28375424481915911935
29400926092037952079
30427227762164992227
314544294722941032381
324825312424271072540
335114330525651122703
345411349227061162872
355716368428511203047
366030388130001253226
376352408331531293410
386682429133091343599
397021450334691393794
407368472136331443994
417724494338001494199
428088517139711534408
438460540341461594623
448841564143251644844
459230588445071695069
469627613246931745299
4710033638548831795535
4810447664450771855775
4910870690752741906021
5011300717554751966272
5111740744956802016528
5212187772858892076789
5312643801161012137055
5413107830063172197327
5513580859465372247603
5614061889367612307885
5714550919769882368172
5815048950772192438463
5915554982174542498760
60160681014176932559063
61165911046579352619370
62171221079581812689682
63176621112984312749999
641821011469868428110322
651876611814894128710650
661933112164920229410983
671990412519946730111320
682048512880973530811663
6921074132451000831412012
7021672136151028332112365

Пекарня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови житла.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник виготовляє 2 хліба на годину, використовуючи при цьому 3 пшениці.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів пекарні

Рівень Обсяг
буд-ва
1136-100.11
25230-122.91
310158-148.51
416492-1616.91
5243135-1828.11
6336187-2142.11
7445246-2358.91
8568312-2678.51
9707387-28100.91
10860470-31126.11
111029562-33154.11
121212661-36184.91
131411767-39218.51
141624883-42254.91
1518531005-45294.11
1620961136-48336.11
1723551276-51380.91
1826281422-55428.51
1929171577-58478.91
2032201740-61532.11
2135391911-65588.11
2238722091-68646.91
2342212278-72708.51
2445842473-75772.91
2549632675-79840.11
2653562886180583910.11
2757653105193987982.91
28618833332078911059
29662735682222951137
30708038102370991218
317549406125241031302
328032432026821071389
338531458728451121479
349044486330131161571
359573514531851201666
3610116543633631251764
3710675573535451291865
3811248604237321341969
3911837635839241392075
4012440668041201442184
4113059701243221492296
4213692735045281532411
4314341769747391592529
4415004805349551642649
4515683841551751692772
4616376878754011742898
4717085916556311793027
4817808955358661853159
4918547994761061903293
50193001035063501963430
51200691076266002013570
52208521118068542073713
53216511160871132133859
54224641204273772194007
55232931248576452244158
56241361293779192304312
57249951339581972364469
58258681386384802434629
59267571433787682494791
60276601482090602554956
61285791531293582615124
62295121581096602685295
63304611631899672745469
643142416832102792815645
653240317355105952875824
663339617886109172946006
673440518425112433016191
683542818973115743086379
693646719527119103146569
703752020090122503216762

Дім рибалки

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови житла.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник ловить 3 рибини на годину, використовуючи при цьому 1 хліб.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів дому рибалки

Рівень Обсяг
буд-ва
1166--100.1
27864--125.74
3131115--1416.62
4192176--1632.94
5263250--1854.7
6342337--2181.9
7431434--23114.54
8528544--26152.62
9635666--28196.14
10750800--31245.1
11875947347-33299.5
1210081105397-36359.34
1311511274449-39424.62
1413021456504-42495.34
1514631650563-45571.5
1616321856624-48653.1
1718112075689-51740.14
1819982304756-55832.62
1921952546827-58930.54
2024002800900-611034
2126153066977-651143
22283833451057-681257
23307136351139-721377
24331239371225-751502
25356342501313-791632
263822457614042008831768
274091491414992144871910
284368526415962285912057
294655562716972431952209
304950600018002580992367
3152556386190727351032530
3255686784201628931072699
3358917195212930561122873
3462227617224532241163052
3565638050236333951203237
3669128496248435721253428
3772718954260937521293623
3876389424273639371343825
3980159906286741271394031
40840010400300043201444244
41879510907313745191494461
42919811424327647211534684
43961111954341949281594913
441003212497356551401645147
451046313050371353551695386
461090213617386555761745631
471135114194401958001795881
481180814785417760291856137
491227515387433762631906398
501275016000450065001966664
511323516627466767432016936
521372817264483669892077214
531423117915500972402137497
541474218576518474962197785
551526319250536377552248079
561579219936554480202308378
571633120634572982882368683
581687821345591785612438993
591743522066610788392499308
601800022800630091202559629
611857523547649794072619956
6219158243046696969726810287
6319751250756899999227410625
64203522585671041029228110967
65209632665073131059528711316
66215822745775251090429411669
67222112827477391121630112028
68228482910579571153330812393
69234952994681771185531412763
70241503080084001218032113138

Залізна копальня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після побудови житла 2-го рівня.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник добуває 2 металу на годину, використовуючи при цьому 1 деревину.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів залізної копальні

Рівень Обсяг
буд-ва
116--100.6
25538-128.92
310474-1425.56
4168120-1650.52
5245177-1883.8
6338245-21125.4
7444324-23175.32
8565414-26233.56
9701515-28300.12
10850626-31375
111015749-33458.2
121193883-36549.72
1313861027-39649.56
1415941183-42757.72
1518151349-45874.2
1620521526-48999
1723021714-511132
1825671914-551274
1928472124-581423
2031402344-611581
2134492576-651748
2237712819-681923
2341083073-722106
2444603337-752297
2548253613-792497
26520638993048832705
27560041973278872921
28600945053517913146
29643348243765953379
30687051544020993620
317323549642851033869
327789584845571074127
338270621048381124394
348766658451281164668
359275696954251204951
369800736557321255242
3710338777160461295542
3810891818963691345850
3911459861767011396166
4012040905670401446490
4112637950773891496823
4213247996877451537164
43138721044081101597514
44145121092384841647871
45151651141788651698237
46158341192292561748612
47165161243896541798995
481721312964100611859386
491792513502104771909785
5018650140501090019610193
5119391146101133320110609
5220145151801177320711033
5320914157621222221311466
5421698163541268021911907
5522495169571314522412356
5623308175711362023012813
5724134181961410223613279
5824975188321459324313754
5925831194791509324914236
6026700201361560025514727
6127585208051611726115226
6228483214851664126815734
6329396221751717427416250
6430324228771771628116774
6531265235891826528717306
6632222243121882429417847
6733192250461939030118396
6834177257921996530818954
6935177265482054931419519
7036190273142114032120093

Виноградник

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступний після заснування 2-го міста.

Добуває:

Нічого не споживає.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник збирає 5 винограду на годину.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів виноградника

Рівень Обсяг
буд-ва
1126--100.3
25038--122.7
39369--147.5
4149108--1614.7
5217155--1824.3
6298210--2136.3
7392273--2350.7
8498344--2667.5
9616423--2886.7
10747510--31108.3
11891605731-33132.3
121047708858-36158.7
131216819995-39187.5
1413979381142-42218.7
15159110651299-45252.3
16179812001467-48288.3
17201713431644-51326.7
18224814941831-55367.5
19249216532029-58410.7
20274818202237-61456.3
21301819952454-65504.3
22329921782682-68554.7
23359323692920-72607.5
24390025683168-75662.7
25421927753426-79720.3
26455129903694217983780.3
27489532133972233987842.7
28525234444260250491907.5
29562236834558267495974.7
306003393048662850991044
3163984185518530321031116
3268054448551332201071191
3372254719585234131121268
3476574998620136111161347
3581015285655938161201428
3685585580692840251251512
3790285883730742411291599
3895106194769644621341688
39100056513809546881391779
40105126840850549201441872
41110327175892451581491968
42115657518935354021532067
43121107869979256511592168
441266782281024259051642271
451323785951070261661692376
461382089701117164311742484
471441593531165167031792595
481502397441214169801852708
4915643101431264172621902823
5016275105501315175511962940
5116921109651367178442013060
5217579113881420181442073183
5318249118191474184492133308
5418932122581529187592193435
5519627127051585290762243564
5620335131601642293972303696
5721056136231700297252363831
58217891409417593100582433968
59225341457318194103962494107
60232921506018804107402554248
61240631555519425110902614392
62248461605820056114462684539
63256421656920697118072744688
64264501708821348121732814839
65272711761522010125462874992
66281051815022681129232945148
67289511869323362133073015307
68298091924424053136963085468
69306801980324755140903145631
70315642037025466144913215796

Виноробня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Доступна після заснування 2-го міста.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник виготовляє 2 вина на годину, при цьому використовуючи 4 винограду.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів виноробні

Рівень Обсяг
буд-ва
1227-100.3
25240-122.9
39874-148.1
4158116-1615.9
5231168-1826.3
6319228-2139.3
7420297-2354.9
8534375-2673.1
9663462-2893.9
10804559-31117.3
11960664-33143.3
121129778-36171.9
131312901-39203.1
1415091033-42236.9
1517191173-45273.3
1619441323-48312.3
1721811482-51353.9
1824331650-55398.1
1926981827-58444.9
2029762013-61494.3
2132692207-65546.3
2235752411-68600.9
2338952623-72658.1
2442282845-75717.9
2545753076-79780.3
2649363315217983845.3
2753113563233987912.9
2856993821250491983.1
29610140872674951056
30651643622850991131
316946464730321031209
327389494032201071290
337845524234131121373
348316555336111161459
358799587338161201547
369297620340251251638
379808654142411291732
3810333688844621341828
3910872724446881391927
4011424760949201442028
4111991798251581492132
4212570836554021532239
4313164875756511592348
4413771915859051642460
4514391956861661692574
4615026998664311742691
47156741041467031792811
48163361085069801852933
49170111129672621903058
50177001175175511963185
51184031221478442013315
52191201268681442073448
53198501316884492133583
54205941365887592193721
55213511415890762243861
56221231466693972304004
57229081518397252364150
582370615709100582434298
592451916244103962494449
602534416788107402554602
612618417342110902614758
622703717904114462684917
632790418475118072745078
642878519055121732815242
652967919644125462875408
663058820241129232945577
673150920848133073015749
683244521464136963085923
693339422089140903146100
703435622722144913216279

Житло

Житлові місця для Ваших робітників. Якщо житло повністю заповнене, або переповнене, то найняти нових робітників у ратуші буде неможливо.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст. При цьому кількість житлових місць додається.

Якщо у місті взагалі немає жодного житла, то кількість житлових місць дорівнює 20. Як тільки Ви будуєте житло 1-го рівня, кількість місць становить 45. При цьому початкові 20 місць вже включаються в житло, а не додаються до його місткості. То ж якщо Ви маєте 2 житла 1-го рівня у місті, то сумарно житлових місць буде 90.

Житло стає доступним для будівництва після того, як буде побудована Ваша перша каменярня.

У вікні житла інформація завжди сумарна, тобто якщо у Вас кілька будівель житла у місті, усі вікна цих будівель відображатимуть однакову інформацію.

Якщо сталось так, що у Вашому місті більше робітників, ніж житлових місць, то зайві робітники будуть поступово виселятись (щезати) з Вашого міста.

При цьому швидкість такого виселення не залежить від кількості будівель житла у місті, а розраховується за наступною формулою:

(К-сть зайвих робітників х 0.05), але не менше 5
на годину

Iнформація про це буде відображатись наступним чином:

Таблиця рівнів житла

Рівень Обсяг
буд-ва
117117-450.3
2796024-603.75
315211544-7521.9
424818769-9043.5
5365275100-10572.3
6506381137-120108.3
7668503180-135151.5
8853642228-150201.9
91061798281-165259.5
101290970340-180324.3
1115431160405-195396.3
1218171366476-210475.5
1321141589552-225561.9
1424341829633-240655.5
1527752085720-255756.3
1631402359813-270864.3
1735262649912-285979.5
18393529561016-3001102
19436732801125-3151232
20482036201240-3301368
21529739781361-3451512
22579543521488-3601664
23631647431620-3751822
24686051511757-3901988
25742555751900-4052160
2680146017204928604202340
2786246475220430784352528
2892576950236433054502722
2999137442252935394652924
30105907950270037804803132
31112918476287740304953348
32120139018306042885103572
33127589577324845545253802
341352610153344148295404040
351431510745364051105554284
361512811355384554005704536
371596211981405656985854796
381681912624427260046005062
391769913284449363196155336
401860013960472066406305616
411952514654495369716455904
422047115364519273086606200
432144016091543676546756502
442243216835568580096906812
452344517595594083707057128
462448218373620187417207452
472554019167646891187357784
482662119978674095057508122
492772520806701798987658468
5028850216507300103007808820
5129999225127589107117959180
5231169233907884111288109548
5332362242858184115558259922
54335782519784891198884010304
55348152612588001243085510692
56360762707191171288187011088
57373582803394401333888511492
58386632901297681380590011902
593999130008101011427891512320
604134031020104401476093012744
614271332050107851525194513176
624410733096111361574896013616
634552434159114921625597514062
644696435239118531676899014516
6548425363351222017290100514976
6649910374491259317820102015444
6751416385791297218358103515920
6852945397261335618905105016402
6954497408901374519458106516892
7056070420701414020020108017388

Склад

Усі накопичені ресурси необхідно десь зберігати. У кожного міста є певний ліміт ресурсів, які можуть в ньому розміститися, і цей ліміт залежить саме від суми рівнів таких будівель, як склад та схованка.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст. При цьому їх місткість додається.

Вікно складу надзвичайно просте і зрозуміле. В ньому міститься інформація про сумарну місткість усіх складів міста, усіх схованок міста, а також загальна місткість. Зверніть увагу, що всі ці значення відносяться до кожного ресурсу окремо, а не сумарно для всіх.

Тобто, якщо у Вас загальна місткість 15850, як на малюнку, то Ви можете зберігати у місті 15850 каміння, 15850 дерева і т.д.

Якщо в місті є кілька складів чи схованок, усі їх вікна показуватимуть одну і ту ж, сумарну для міста інформацію.

Початкова місткість міста (без складів) дорівнює 100. Це початкове значення так і залишається у місті. Тобто, маючи склад 1-го рівня, Ви матимете місткість міста 1000.

Таблиця рівнів складу

Рівень Місткість Обсяг
буд-ва
113106-9000.4
2574439-180010.4
31058269-270030.4
4166128106-360060.4
5240185150-4500100.4
6328253202-5400150.4
7429330261-6300210.4
8543416327-7200280.4
9670513400-8100360.4
10810620480-9000450.4
11964737568-9900550.4
121131865663-10800660.4
1313111001765-11700780.4
1415041149874-12600910.4
1517101305990-135001050
16193014721114-144001200
17216316501245-153001360
18240918361383-162001530
19266820341528-171001710
20294022401680-180001900
21322624571840-189002100
22352526842007-198002310
23383729222181-207002530
24416231692362-216002760
25450034252550-225003000
264852369227461773234003250
275217397029491899243003510
285595425731592030252003780
295986455433762165261004060
306390486036002304270004350
316808517738322448279004650
327239550440712596288004960
337683584143172749297005280
348140618945702905306005610
358610654548303066315005950
369094691250983232324006300
379591728953733402333006660
3810101767756553576342007030
3910624807459443754351007410
4011160848062403936360007800
4111710889865444123369008200
4212273932468554315378008610
4312849976171734510387009030
44134381020874984710396009460
45140401066578304914405009900
461465611133817051234140010350
471528511609851753364230010810
481592712097887155534320011280
491658212593923257754410011760
501725013100960060004500012250
511793213618997662314590012750
5218627141441035964654680013260
5319335146821074967044770013780
5420056152291114669474860014310
5520790157851155071944950014850
5621538163531196274465040015400
5722299169291238177025130015960
5823073175171280779635220016530
5923860181131324082275310017110
6024660187201368084965400017700
6125474193371412887705490018300
6226301199641458390485580018910
6327141206021504593305670019530
6427994212481551496165760020160
6528860219051599099065850020800
66297402257216474102015940021450
67306332324916965105016030022110
68315392393717463108046120022780
69324582463317968111126210023460
70333902534018480114246300024150
71343362605819000117416390024850
72352952678419527120626480025560
73362672752220061123876570026280
74372522826820602127176660027010
75382502902521150130506750027750
76392622979321706133896840028500
77402873056922269137316930029260
78413253135722839140787020030030
79423763215323416144297110030810
80434403296024000147847200031600
81445183377724592151447290032400
82456093460525191155087380033210
83467133544125797158777470034030
84478303628826410162497560034860
85489603714527030166267650035700
86501043801227658170087740036550
87512613889028293173947830037410
88524313977628935177847920038280
89536144067329584181788010039160
90548104158030240185768100040050

Схованка

Стає доступною для будівництва після того, як будуть побудовані Ваші перші виноградник та виноробня.

У схованці зберігаються ресурси точно так само, як на складі. Тому все, що описано на сторінці складу застосовується і до схованки також.

Різниця полягає у тому, що схованки ніколи не можуть бути пограбованими іншими гравцями. Робітники в першу чергу заповнюють схованки, а потім склади.

Крім цього, схованка необхідна, якщо Ви бажаєте виставити ресурси на продаж. Ви можете виставити лише ту кількість ресурсів, яка розташована у схованці. Це зроблено для гарантії того, що виставлені на продаж ресурси не розграбують.

Таблиця рівнів схованки

Рівень Місткість Обсяг
буд-ва
1201520--4500.5
2180210164--90022.1
3387448351--135065.3
4672772608--1800130.1
510351185935--2250216.5
6147616871332--2700324.5
7199522761799--3150454.1
8259229522336--3600605.3
9326737172943--4050778.1
10402045703620--4500972.5
114851551243672563-49501189
125760654151843037-54001426
136747765760713549-58501685
147812886370284103-63001966
1589551015580554695-67502269
16101761153691525328-72002593
171147513006103196002-76502938
181285214562115566714-81003305
191430716208128637468-85503694
201584017940142408260-90004105
211745119761156879093-94504537
221914021671172049966-99004990
2320907236671879110880-103505465
2422752257532044811833-108005962
2524675279262217512825-112506481
262667630186239721385812210117007021
272875532536258391493213155121507582
283091234973277761604514135126008165
293314737497297831719815150130508770
303546040110318601839016200135009397
3137851428113400719623172861395010045
3240320456003622420896184071440010714
3342867484783851122209195631485011405
3445492514434086823563207541530012118
3548195544954329524955219801575012853
3650976576364579226388232421620013609
3753835608664835927861245391665014386
3856772641835099629375258711710015185
3959787675885370330928272381755016006
4062880710805648032520286401800016849
4166051746615932734154300781845017713
4269300783306224435826315511890018598
4372627820886523137539330591935019505
4476032859336828839292346021980020434
4579515898667141541085361802025021385
4683076938867461242919377942070022357
4786715979957787944791394432115023350
48904321021938121646705411272160024365
49942271064788462348657428462205025402
50981001108518810050650446002250026461

Майстерня луків

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Майстерня луків стає доступною для будівництва після того, як буде побудована Ваша перша схованка.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник виготовляє 1 лук на годину, використовуючи при цьому 2 дерева і 1 пшениці.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів майстерні луків

Рівень Обсяг
буд-ва
152----100.3
278----115.1
3150----1214.7
4244----1329.1
5360----1448.3
6498-179--1672.3
7658-255--17101.1
8840-344--19134.7
91044-447--20173.1
101270-562--22216.3
111518-691554-23264.3
121788-833665-25317.1
132080-988786-27374.7
142394-1157917-29437.1
152730-13381058-31504.3
163088140815331209-33576.3
173468159817411370-35653.1
183870180019631541-38734.7
194294201421971723-40821.1
204740224024441914-42912.3
215208247827052116-451008
225698272829792327-471109
236210299032672549-501215
246744326435672781-521325
257300355038803023-551440
2678783848420732741935581560
2784784158454735362085611685
2891004480490038092240641815
2997444814526740912402671949
30104105160564643832568702088
31110985518603946852741732232
32118085888644549982919762381
33125406270686453203102802535
34132946664729756533292832693
35140707070774259953486862856
36148687488820163483687903024
37156887918867367113893933197
38165308360915870844104973375
391739488149657746743221013557
4018280928010168786045441053744
4119188975810693826347731093936
42201181024811231867650071124133
43210701075011783909952461174335
44220441126412347953354921214541
45230401179012925997657431254752
462405812328135151043059991294968
472509812878141191089362611335189
482616013440147361136765291385415
492724414014153671185168021425645
502835014600160101234570811475880

Кузня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Кузня стає доступною для будівництва після того, як буде побудована Ваша перша схованка.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник виготовляє 1 меч на годину, використовуючи при цьому 2 металу і 1 дерева.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів кузні

Рівень Обсяг
буд-ва
152----100.3
278----115.1
3150----1214.7
4244----1329.1
5360----1448.3
6498-179--1672.3
7658-255--17101.1
8840-344--19134.7
91044-447--20173.1
101270-562--22216.3
111518-691554-23264.3
121788-833665-25317.1
132080-988786-27374.7
142394-1157917-29437.1
152730-13381058-31504.3
163088140815331209-33576.3
173468159817411370-35653.1
183870180019631541-38734.7
194294201421971723-40821.1
204740224024441914-42912.3
215208247827052116-451008
225698272829792327-471109
236210299032672549-501215
246744326435672781-521325
257300355038803023-551440
2678783848420732741935581560
2784784158454735362085611685
2891004480490038092240641815
2997444814526740912402671949
30104105160564643832568702088
31110985518603946852741732232
32118085888644549982919762381
33125406270686453203102802535
34132946664729756533292832693
35140707070774259953486862856
36148687488820163483687903024
37156887918867367113893933197
38165308360915870844104973375
391739488149657746743221013557
4018280928010168786045441053744
4119188975810693826347731093936
42201181024811231867650071124133
43210701075011783909952461174335
44220441126412347953354921214541
45230401179012925997657431254752
462405812328135151043059991294968
472509812878141191089362611335189
482616013440147361136765291385415
492724414014153671185168021425645
502835014600160101234570811475880

Склодувня

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Склодувня стає доступною для будівництва після того, як буде побудований Ваш перший виноградник та виноробня.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один робітник виготовляє 1 скла на годину, використовуючи при цьому 2 піску.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Таблиця рівнів склодувні

Рівень Обсяг
буд-ва
117----101
282----115.48
3155----1214.44
424895---1327.88
5363153---1445.8
6498224270--1668.2
7655308380--1795.08
8832406508--19126.44
91031518656544-20162.28
101250643821666-22202.6
1114917811006801-23247.4
1217529331209948-25296.68
132035109914301108-27350.44
142338127816711280-29408.68
152663147119301464-31471.4
163008167622071661-33538.6
173375189625031870-35610.28
183762212928172092-38686.44
194171237631512326-40767.08
204600263535022572-42852.2
215051290938732831188145941.8
2255223196426231022059471036
2360153497466933862245501134
2465283810509636822440521237
2570634138554039902642551345
2676184479600443112852581457
2781954834648646443071611573
2887925201698649903297641694
2994115583750653483532671820
30100505978804457183775701950
31107116387860061014026732084
32113926808917564964284762223
33120957244976869044551802366
341281876931038173244826832514
351356381561101177565109862667
361432886311166182015400902823
371511591211232986585699932985
381592296241301591286006973150
39167511014113721961063221013321
401760010670144441010466451053495
411847111214151871061169761093675
421936211771159481113073161123858
432027512342167271166276631174046
442120812925175261220680191214239
452216313523183421276283821254436
462313814134191781333187541294638
472413514759200321391291341334844
482515215397209041450695211385054
492619116048217961511299171425269
5027250167132270515730103211475489

Міська стіна

Ця споруда захищає Ваше місто від ворогів. Це проявляється у тому, що стіна дає бонус до захисту Вашому гарнізону під час бою. І, звичайно, вищий рівень стіни дає більший бонус.

Бонус захисту вимірюється у відсотках. Це простий індикатор того, наскільки більшим буде захист юнітів Вашого гарнізону під час бою. Для прикладу, якщо бонус захисту стіни - 50%, а сумарний захист усього Вашого гарнізону - 1000, то під час бою загальний захист буде 1500.

Стіна стає доступною для будівництва після того, як у Вашому місті буде завершено міст 2-го рівня.

Таблиця рівнів стіни

Рівень Бонус Обсяг
буд-ва
117----4%0.6
2244----8%19.8
3519----12%58.2
4896----16%115.8
51375----20%192.6
61956----24%288.6
72639----28%403.8
83424----32%538.2
94311----36%691.8
105300----40%864.6
11639132182035--44%1057
12758438042400--48%1268
13887944402795--52%1498
141027651243220--56%1748
151177558583675--60%2017
161337666404160--64%2305
171507974724675--68%2612
181688483525220--72%2938
191879192825795--76%3284
2020800102606400--80%3649
21229111128870353581-84%4033
22251241236477003916-88%4436
23274391349083954267-92%4858
24298561466491204632-96%5300
25323751588898755013-100%5761
2634996171601066054084576104%6241
2737719184821147558194914108%6740
2840544198521232062445264112%7258
2943471212721319566855627116%7796
3046500227401410071406000120%8353
3149631242581503576116386124%8929
3252864258241600080966784128%9524
3356199274401699585977195132%10138
3459636291041802091127617136%10772
3563175308181907596438050140%11425
36668163258020160101888496144%12097
37705593439221275107498954148%12788
38744043625222420113249424152%13498
39783513816223595119159906156%14228
408240040120248001252010400160%14977
418655142128260351314110907164%15745
429080444184273001377611424168%16532
439515946290285951442711954172%17338
449961648444299201509212497176%18164
4510417550648312751577313050180%19009
4610883652900326601646813617184%19873
4711359955202340751717914194188%20756
4811846457552355201790414785192%21658
4912343159952369951864515387196%22580
5012850062400385001940016000200%23521

Казарма

Казарма дозволяє Вам наймати військових юнітів. Сам процес найму, який є спільним для усіх юнітів, детально описаний у розділі "".

Надзвичайно важливо також підвищувати рівень казарми, адже кожне її покращення збільшує бонус сили військ.

Усі параметри юнітів у казармі відображаються вже з урахуванням чинників, які впливають на них, таких як бонус сили та мораль.

У самому вікні казарми можна бачити загальний бонус та мораль Ваших військ. Також тут подана інформація про усіх військових юнітів.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Бачимо, що тут відображаються усі параметри юніта, його короткий опис, вартість та час підготовки, а також кількість ресурсів, яку він споживатиме щогодини.

У кожному місті можна будувати лише одну казарму.

Таблиця рівнів казарми

Рівень Бонус
сили
Обсяг
буд-ва
12013--1%0.4
26861--2%4.88
3127111--3%13.84
4203175--4%27.28
5295252--5%45.2
6405342--6%67.6
7531445--7%94.48
8674562--8%125.84
9834692--9%161.68
101010835--10%202
111204992553-11%246.8
1214141162641-12%296.08
1316411345736-13%349.84
1418851542838-14%408.08
1521451752945-15%470.8
16242319751060-16%538
17271722111180-17%609.68
18302824611307-18%685.84
19335627241441-19%766.48
20370030001580-20%851.6
21406232901727-21%941.2
22444035931879-22%1035
23483539092038-23%1134
24524742392204-24%1237
25567545822375-25%1344
26612149382554282426%1456
27658353072738303027%1573
28706256902929324328%1694
29755860863127346329%1819
30807064953330369030%1949
31860069183541392531%2084
32914673543757416732%2222
33970978033980441633%2366
341028982664210467234%2514
351088587424445493535%2666
361149992314688520636%2823
371212997334936548437%2984
3812776102495191576938%3150
3913440107785453606139%3320
4014120113205720636040%3495
4114818118765995666741%3674
4215532124456275698142%3858
4316263130276562730243%4046
4417011136236856763044%4238
4517775142327155796545%4436
4618557148547462830846%4637
4719355154897774865847%4843
4820170161388093901548%5054
4921002168008419937949%5269
5021850174758750975050%5488
51227161816490891012951%5712
52235981886694331051552%5941
53244971958197841090853%6174
542541320310101421130854%6411
552634521052105051171555%6653
562729521807108761213056%6900
572826122575112521255257%7150
582924423357116351298158%7406
593024424152120251341759%7666
603126024960124201386060%7930
613229425782128231431161%8199
623334426617132311476962%8472
633441127465136461523463%8750
643549528327140681570664%9032
653659529202144951618565%9319
663771330090149301667266%9610
673884730991153701716667%9906
683999831906158171766768%10206
694116632834162711817569%10510
704235033775167301869070%10820

Ринок

Ринок дає можливість наймати чумаків, а також відкриває доступ до торгівлі. Крім цього, від рівня ринку залежить такий важливий параметр, як швидкість завантаження чумаків.

Ринок стане доступним для будівництва після того, як Ви побудуєте свою першу казарму.

У кожному своєму місті можна побудувати лише один ринок.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Чумаки наймаються так само, як інші юніти. Цю загальну інформацію можна переглянути у розділі "".

Таблиця рівнів ринку

Рівень Шв-сть
завант.
Обсяг
буд-ва
11711--50.35
25528--105.39
310649--1515.47
417472--2130.59
5258100--2750.75
6358133276-3475.95
7474169365-42106.19
8607208467-50141.47
9756252580-58181.79
10920300707-67227.15
111102353845-77277.55
121299409996-87332.99
1315124681159-98393.47
1417425331334-109458.99
1519886001521-121529.55
1622506721721-134605.15
1725287491934-147685.79
1828238282158-160771.47
1931349122395-174862.19
20346010002645-188957.95
21380410922906-2041059
22416311893180-2191165
23453812893466-2351275
24493013933765-2521391
25533815004076-2691512
2657621612439921272871638
2762021728473422853051769
2866591849508224483241905
2971321973544226163442047
3076202100581427903632193
3181262232619929703842344
3286472368659631564052500
3391842508700633474272661
3497382653742735434492828
35103082800786237464712999
36108942952830839534943176
37114963108876741675183357
38121153268923843865423543
39127503433972146105673735
401340036001021748405923932
411406837731072450766184133
421475139481124553186454340
431545041281177755656724551
441616643131232258176994768
451689845001288060767274990
461764646931344963397565217
471841048881403166097855449
481919150891462568848155685
491998852921523271648455927
502080055001585174518756174

Оглядова вежа

Ця споруда дозволяє Вам швидше побачити війська, що прямують до Вашого міста із ворожою метою.

Доки у місті взагалі немає вежі, війська, що йдуть на місто, можна буде бачити лише за 20 хвилин до їх прибуття. Цього часу зазвичай недостатньо, щоб прийняти необхідні міри для підготовки до бою.

У місті вежа займає спеціально відведене місце, так само як стіна і ратуша.

У кожному своєму місті можна побудувати лише одну вежу.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Таблиця рівнів вежі

Рівень Видимість
(хв)
Обсяг
буд-ва
13050-250.6
2110138-3019.8
3218281-3558.2
4360472-40115.8
5538713-45192.6
67501002-50288.6
79981341-55403.8
812801728-60538.2
915982165-65691.8
1019502650-70864.6
1123383185-751057
1227603768-801268
1332184401-851498
1437105082-901748
1542385813-952017
1648006592-1002305
1753987421-1052612
1860308298-1102938
1966989225-1153284
20740010200-1203649
21813811225-1254033
22891012298-1304436
23971813421-1354858
241056014592-1405300
251143815813-1455761
26123501708243941506241
27132981840147251556740
28142801976850681607258
29152982118554231657796
30163502265057901708353
31174382416561691758929
32185602572865601809524
331971827341696318510138
342091029002737819010772
352213830713780519511425
362340032472824420012097
372469834281869520512788
382603036138915821013498
392739838045963321514228
4028800400001012022014977
4130238420051061922515745
4231710440581113023016532
4333218461611165323517338
4434760483121218824018164
4536338505131273524519009
4637950527621329425019873
4739598550611386525520756
4841280574081444826021658
4942998598051504326522580
5044750622501565027023521

Університет

Належить до типу споруд, що добувають ресурси. Університет можна будувати після того, як Ви завершите будівництво свого першого ринку.

Добуває:

Споживає:

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Без будь-яких додаткових бонусів та покращень, один вчений виготовляє 1 трактат на годину, використовуючи при цьому 4 хліба, 2 рибини, 2 вина і 1 виноград.

Цих будівель можна будувати скільки завгодно у кожному із своїх міст.

Крім продукування наукових трактатів, в університеті є ще одна важлива особливість - можливість робити винаходи.

Ресурси для винаходів завжди знімаються з того міста, в якому Ви зайшли в університет.

Таблиця рівнів університету

Рівень Обсяг
буд-ва
138496342-12
290126170108-220
3158231323198-356
4240364520312-4110
5338525763450-5182
64507141050612-6272
75789311383798-7380
8720117617601008-8506
9878144921831242-9650
101050175026501500-10812
111238207931631782-11992
121440243637202088-121190
131658282143232418-131406
141890323449702772-141640
152138367556633150-151892
1624004144640035522324162162
1726784641718339782591172450
1829705166801044282873182756
1932785719888349023170193080
2036006300980054003480203422
21393869091076359223806213782
22429075461177064684145224160
23465882111282370384499234556
24504089041392076324868244970
25543896251506382505250255402
265850103741625188925648265852
276278111511748395586059276320
2867201195618760102486485286806
2971781278920083109626926297310
3076501365021450117007380307832
3181381453922863124627850318372
3286401545624320132488333328930
3391581640125823140588831339506
34969017374273701489293443410100
351023818375289631575098703510712
3610800194043060016632104123611342
3711378204613228317538109673711990
3811970215463401118468115373812656
3912578226593578319422121223913340
4013200238003760020400127204014042
4113838249693946321402133344114762
4214490261664137122428139614215500
4315158273914332323478146034316256
4415840286444532024552152604417030
4516538299254736325650159304517822
4617250312344945026772166164618632
4717978325715158327918173154719460
4818720339365376029088180294820306
4919478353295598330282187584921170
5020250367505825031500195005022052

Дипломатичний центр

Ця велична споруда відкриває Вам шлях у високий рівень взаємовідносин - в міждержавні стосунки. Дипломатичний центр дає можливість створити свою державу, або вступити в одну з існуючих держав.

Ця споруда стає доступною для будівництва лише після того, як Вами буде засновано третє місто. Ви можете збудувати лише один дипломатичний центр на усі Ваші міста.

Максимальний рівень цієї будівлі - необмежений.

Важливо розвивати дипломатичний центр. Це дає можливість державі приймати більше гравців. Кожен рівень дипломатичного центру дає Вашій державі ще один бал дипломатії.

Таблиця рівнів дипломатичного центру

Рівень (Бали дип-ї) Обсяг
буд-ва
1500015001500750-50
272401780171693080130
310040213019871155180290
413960262023641470320530
519000325028501875500850
6251604020344523707201250
7324404930414629559801730
84084059804956363012802290
95036071705874439516202930
106100085006900525020003650
117276099708034619524204450
1285640115809277723028805330
13996401333010626835533806290
141147601522012084957039207330
1513100017250136501087545008450
1614836019420153241227051209650
17166840217301710613755578010930
18186440241801899615330648012290
19207160267702099416995722013730
20229000295002310018750800015250
21251960323702531520595882016850
22276040353802763622530968018530
233012403853030066245551058020290
243275604182032605266701152022130
253550004525035250288751250024050
263835604882038004311701352026050
274132405253040866335551458028130
284440405638043836360301568030290
294759606037046914385951682032530
305090006450050100412501800034850

Рейтинги

Загальний рейтинг гравця розраховується наступним чином: за кожен рівень будівлі - 10 балів, кожний робітник - 0.4, козак зі списом - 1.2, козак з шаблею - 2, лучник - 2.2, вершник з шаблею - 4, чумак - 3.

Тижневі рейтинги кожні 7 днів починаються з нуля. При цьому перші 10 гравців отримують призові ресурси та золото. На вкладці кожного тимчасового рейтингу є інформація про призовий фонд. Гравець, що зайняв перше місце, отримає 25% призового фонду, друге місце - 20%, третє - 14%, 4 - 11%, 5 - 9%, 6 - 7%, 7 - 5%, 8 - 4%, 9 - 3%, 10 - 2%. Про надходження призових ресурсів приходить звіт.

Рейтинг "Грабіжник тижня" - це вартість награбованих ресурсів (ціна торговця) / Ваш загальний рейтинг в момент грабування. Отримане значення заокруглюється до більшого цілого. Бали до рейтингу додаються тоді, коли Ваші чумаки відправляються з ворожого міста додому з награбованим.

Рейтинг "Продавець тижня" - це кількість срібняків, яку Ви отримали від продажу ресурсів через ринок. При цьому, якщо Ви купуєте ресурси через ринок (у гравців, а не в торговця), витрачене срібло віднімається від цього рейтингу. Цей рейтинг не може бути від’ємним. Бали нараховуються в той момент коли до Вас приїжджають чумаки від покупця та здійснюють обмін срібняків на ресурси.

Рейтинг "Покупець тижня" - це кількість витрачених Вами срібняків на покупку ресурсів через ринок, а також на покупку ресурсів у торговця. При цьому, якщо Ви продаєте ресурси, отримане срібло віднімається від цього рейтингу. Цей рейтинг не може бути від’ємним.

Рейтинги "Продавець тижня" та "Покупець тижня" також залежать від Вашого загального рейтингу. Кількість срібла ділиться на загальний рейтинг та множиться на 100.

Рейтинг "Будівельник тижня" - це 1 бал за кожен новий рівень будівлі.

Усі рейтинги оновлюються в середньому кожні 10 хвилин. Не дивуйтеся, якщо Ви щойно пограбували когось, а бали все ще не додалися.

Торгівля

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Швидкість завантаження чумаків

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Вікно торгівлі

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Золотий батон

Золотий батон - це символ достатку. Але достаток цей - за рахунок звичайних робітників. Якщо Вам вдалося стати власником золотого батону - усі вільні робітники приноситимуть дохід на 2 срібняки більший, ніж звичайно.

Отримати батон можна двома способами - знайти у пригодах вище 7-го рівня, або пограбувати іншого власника золотого батону. Те, що гравець є власником батону, ніде не відображається для інших гравців. Про це знає лише власник золотого батону. Але є один спосіб. Справа в тому, що в логах бою видно, хто викрав у гравця золотий батон. Тому, отримавши батон, потрібно остерігатися тих, хто міг побачити цей лог :)

Якщо Ви грабуєте власника золотого батону, то батон викрадається в першу чергу. При цьому він вивозиться окремим чумаком, який окрім батону більше не везе нічого. Не має значення яке місто власника батону Ви грабуєте - Ви всеодно вивезете батон.

Кількість золотих батонів у одного гравця - необмежена. При цьому кожен з батонів - це +2 срібняки на годину доходу від кожного вільного робітника.

Кожен золотий батон має певний термін дії. Цей термін генерується випадково при отриманні батону в пригоді та становить від 2 до 7 діб. Як тільки термін дії батону виходить - батон зникає. Коли Ви отримуєте батон внаслідок пограбування - Ви отримуєте його з тим часом, який йому залишилось існувати. При цьому, під час транспортування чумаками батону від пограбованого ворога до Вас, цей час не зменшується.

Військова справа

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Бонус сили військ

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Мораль

Ця інформація ще не заповнена у довіднику.

Пригоди

Пригода - це можливість знайти необхідні ресурси, ризикуючи при цьому своїми військами. Ресурси, знайдені у пригоді, війська принесуть в місто тільки у випадку успішного повернення додому.

Локації для пригод бувають різних рівнів та розмірів. Це завжди квадратна локація з розмірами від 3х3 до 15х15. Вищий рівень пригоди - це більша небезпека, більше ресурсів, та більший розмір локації. Для того, щоб відкрити наступний рівень, необхідно успішно пройти пригоду найвищого з уже відкритих рівнів.

Для того щоб розпочати пригоду, оберіть Військові операції -> Пригоди -> рівень пригоди, яку потрібно створити. Починаючи пригоду, Ви вказуєте кількість військ, яку бажаєте відправити (війська відправляються з того міста, в якому Ви перебуваєте). Пригода, незалежно від рівня, має обмеження в часі - 24 години. Отже, пригоду можна програти двома способами: по таймауту, або втративши весь військовий загін.

Ідея проста. Відкритими є лише ті клітинки, на яких ви вже побували. Пригода завжди розпочинається в крайній лівій клітинці (1,1). Для того, щоб пересуватися, клікайте на сусідні від Вас клітинки (підсвічені рамкою). Будь яка дія (збір ресурсів, бій, пересування між клітинками тощо) займає певний час. Коли триває дія, в правому верхньому куті цього вікна Ви бачите зворотній відлік.

Для того, щоб успішно завершити пригоду, і принести додому усі знайдені ресурси, необхідно знайти вихід (генерується системою на будь-якій випадковій клітинці для кожної нової пригоди) і вийти. Потрапивши на клітинку з виходом, Ви можете продовжити подорож просто проігнорувавши вихід, або успішно завершити пригоду, натиснувши на кнопку "Вихід" на лівій панелі у вікні пригоди.

Якщо Ви програєте пригоду по таймауту, усі війська та ресурси, що перебувають там, пропадуть безслідно. Якщо Ви програєте через втрату усіх військ, то втратите і зібрані ними ресурси.

Є обмеження на кількість пригод. Ви побачите максимальну кількість у вікні Війскові операції -> Пригоди. Початок нової пригоди віднімає у Вас одну пригоду від цієї кількості. Для відновлення однієї пригоди потрібен час - 2 години. Якщо у Вас кількість доступних пригод менша максимуму, Ви бачите зворотній відлік до відновлення наступної пригоди.

Одночасно Ви можете мати лише одну розпочату пригоду. Розпочати наступну Ви можете лише після завершення активної пригоди.

Якщо у Вас не залишилось доступних пригод, потрібно зачекати доки з'явиться нова.

Про кожну успішно чи неуспішно завершену пригоду Ви отримуєте звіт.

Сутички в пригоді відбуваються автоматично. Якщо Ви прийшли на клітинку, де є ворожі війська, вони атакуватимуть Вас. Залишається тільки зачекати на результат. Якщо Ви перемогли, можна закрити вікно бою та продовжити пригоду.

Трапляються також війська, які бажають приєднатися до Вас. В такому випадку у Вас є вибір - атакувати їх чи прийняти до себе. Також Ви можете просто проігнорувати такі війська і йти далі.

Незалежно від того, чи війська хотіли до Вас приєднатись чи ні, якщо Ви перемогли їх в бою - є великий шанс того, що після бою випадуть ресурси. Також після бою завжди є невеликий шанс того, що випаде .

В пригоді війська споживають ресурси в режимі "за містом". Тому краще поквапитись :).

Якщо під містом, звідки війська пішли в пригоду - бій, ці війська не зможуть вийти з пригоди та повернутися в своє місто, доки бій не буде завершено.

Тепер кілька особливостей:

  • Сутички в пригоді відбуваються за тими ж правилами, що й інші бої в Межигір'ї (тому якщо в бою приймають участь лучники, то лише вони атакуватимуть в першому раунді).
  • Чим більша Ваша перевага над противником, тим менше Ви втратите (поекспериментуйте з калькулятором бою).
  • В певний момент, Ви відчуєте, що вартість втрачених військ більша, ніж ресурси, які Ви приносите з пригоди. Це сигнал Вам про те, що Ви ходите в пригоду надто високого рівня (або відправляєте мало військ).
  • У гравців, що мають вищий загальний рейтинг, пригоди завжди складніші.

  • У ворогів в пригоді завжди 100% мораль. Краще не ходити в пригоду, доки Ваша мораль низька.
  • У ворогів в пригоді сила військ завжди така ж, як у Вас ±20% від Вашої сили.

Державність

Об'єднання гравців у державу надає ряд чудових переваг. Якщо в державі три і більше громадян, то між об'єктами держави усі юніти пересуваються з подвійною швидкістю. Якщо в державі шість і більше громадян, то швидкість - потрійна! Якщо Ви перебуваєте в державі, ця особливість діє навіть під час транспортування чи походів між своїми власними містами.

Для того, щоб створити свою власну державу, необхідно вивчити "Президенство" в університеті. Створення своєї держави, а також вступ у вже існуючу державу, відбувається через .

Створюючи власну державу, Ви автоматично стаєте її президентом. Президент має додаткові можливості керування державою, такі як запрошення гравців, перегляд інформації про них (онлайн, мораль, сила військ), можливість виганяти гравців, змінювати герб та інформацію про державу.

Також президент має можливість у будь-який момент розформувати державу.

Вихід із держави може відбутись різними способами: гравець може сам вийти з держави, його може вигнати президент, або ж сам президент може розформувати державу, при цьому усі гравці, в тому числі і він, залишаться без громадянства. Незалежно від способу виходу з держави, будь-який гравець не має можливості вступити в іншу державу, чи створити свою, протягом 7 днів після виходу.

Гравці кожної держави мають свій державний чат, який не можуть бачити будь-які інші гравці, що не належать до цієї держави.

Держава може володіти кар'єрами. Маючи у власності кар'єри, держава належить до певної ліги. Детальніше про це у розділі "".

Бали дипломатії

Цей параметр надзвичайно важливий для кожної держави, адже він визначає максимум гравців, які можуть бути громадянами цієї держави.

Бали дипломатії держави - це сума рівнів усіх дипломатичних центрів її громадян. У державному вікні завжди видно поточну кількість балів дипломатії та кількість, необхідну для збільшення можливого максимуму громадян у державі на одиницю.

На зображенні показано, що у держави є 78 балів дипломатії, а для того, щоб збільшити максимум гравців на одиницю (в даному випадку до 14 гравців), необхідно 93 бали дипломатії. По суті це означає, що громадянам потрібно покращити свої дипломатичні центри сумарно на 15 рівнів (93-78).

Таблиця балів дипломатії

Максимум гравців Бали дипломатії
11
21
32
43
56
611
716
824
932
1041
1152
1264
1378
1493
15109
16126
17144
18164
19185
20208
21232
22256
23283
24310
25339
26369
27400
28433
29467
30502
31539
32576
33616
34656
35697
36740
37784
38830
39877
40925

Війни

Війна може бути оголошена лише президентом держави. Тривалість війни у Межигір'ї становить 5 днів. Протягом цього часу за награбовані у ворожої держави ресурси нараховуються бали війни. Переможцем у війні стає та держава, у якої станом на кінець війни є більше балів війни.

Коли президент держави прийняв остаточне рішення про оголошення війни, він може зробити це у будь-який момент, обравши дію "Оголосити війну" у вікні рейтингів держав. При цьому він побачить вікно-підтвердження. У цьому вікні президент також побачить величину моралі, яку гравці втрачатимуть при нападі на об'єкти ворожої держави.

Мораль можуть втрачати лише гравці держави-агресора (держави, що оголосила війну), у тому випадку, якщо держава-агресор оголосила війну значно слабшій державі (більш ніж 20% різниця державного рейтингу).

За весь період війни величина втрати моралі не змінюється, і є однаковою для всіх сутичок з ворожою державою, незалежно від рейтингу гравця, якого Ви атакуєте.

Як тільки Ви спробуєте атакувати гравця чи кар'єр ворожої держави, Ви побачите інформацію про війну та про величину втрати моралі.

Усі війни, що тривають в Межигір'ї, можна побачити на вкладці "Війни" у вікні рейтингів. Тут відображаються назви держав, бали війни, а також час до закінчення війни та підбиття підсумків.

Нарахування балів війни відбувається за наступною формулою:

(Вартість награбованих ресурсів / 1000) + (Факт захоплення кар'єру у ворожої держави * 2000)

У цьому контексті награбовані ресурси - це ті ресурси, які вивезли гравці однієї зі сторін війни у іншої. При цьому ініціаторами сутички можуть бути навіть гравці інших держав, враховуються лише ресурси, вивезені гравцями саме ворогуючої держави.

Війна може закінчитись нічиєю, якщо час вийшов, а кількість балів війни у двох сторін однакова. В такому випадку жодній з держав не буде зарахована перемога.

У той момент, коли війна закінчується, усі Ваші війська, що йдуть на гравців-громадян, або кар'єри ворожої держави, автоматично розвертаються додому, а Ви отримуєте про це звіт.

Якщо Ваші війська в дорозі до гравця з метою атаки, і в цей момент оголошується війна між Вашими державами, для цих військ мораль наразі не перераховується автоматично. Це буде додано в гру пізніше.

Кар'єри та ліги


Вільний кар'єр

Зайнятий кар'єр

В кар'єрах добувається пісок. Пісок необхідний для будівництва споруд високих рівнів, для будівництва дипломатичного центру відразу з першого рівня, а також для виготовлення скла.

Кар'єр може бути виключно державною власністю. При цьому, якщо держава володіє кар'єром, то всі громадяни держави отримують з нього пісок. Президент держави має можливість регулювати приріст піску індивідуально у кожного громадянина (від 0 до максимума для кар'єрів своєї ліги). Громадяни держави мають можливість захищати свої кар'єри (а також вільні кар'єри) власними військами. Захищати кар'єри інших держав - неможливо.

Громадяни можуть переглядати списки кар'єрів на вкладці "Кар'єри" у державному вікні.

Ліва половина вікна показує кар'єри, що є власністю Вашої держави, а права половина - чужі та вільні кар'єри. По кліку на свій кар'єр Ви можете відправити війська на його захист, а також переглянути гарнізон, який на даний момент перебуває на захисті кар'єру. По кліку на ворожий та вільний кар'єри, Ви можете відправити війська в атаку. На своїх кар'єрах також можна бачити залишок піску. Коли весь пісок буде вичерпано, кар'єр знищується.

Після знищення кар'єру система автоматично створить новий кар'єр тієї ж ліги, наповнить його піском та розташує на мапі світу у випадковому місці.

Новий кар'єр завжди є вільним, а кількість піску у ньому - випадкова і залежить від ліги.

Таблиця кількості піску у кар'єрах

Ліга Пісок

Оскільки кар'єри є виключно державною власністю, зрозуміло, що гравці, які не є громадянами держав, не мають можливості атакувати чи захищати їх. Крім цього, щоб мати можливість атакувати зайнятий кар'єр, Ваша держава повинна оголосити війну державі-власнику цього кар'єру.

Зрозуміло, що чим більше в держави кар'єрів, тим менше військ вона здатна сконцентрувати на захисті кожного з них. Для того, щоб дещо полегшити це завдання, на усіх кар'єрах діє бонус захисту стіни 100%.

Iснує також система автоматичного захисту кар'єрів. Чим більше в держави кар'єрів є у власності, тим більшим буде автоматичний захист на кар'єрі, який ця держава спробує захопити.

Кількість військ автоматичного захисту, які "зустрінуть" Вас на кар'єрі, можна побачити у державному вікні на вкладці кар'єри (кнопка "Таблиця захисту").

Ця таблиця є індивідуальною для кожної держави, адже кількість автоматичних військ залежить від рейтингу держави.

Система розраховує кількість захисту в момент початку бою. Тому якщо Ви розпочнете бій відразу на кількох кар'єрах, то автоматичний захист на них буде одинаковим. Таким чином можна зекономити війська. Але це складніше організувати :)

Мораль автоматичного захисту завжди 100%, а бонус сили - випадковий від 1 до 200 відсотків.

Автоматичний захист не генерується на вільних кар'єрах. Якщо держава атакує чужий кар'єр не своєї ліги, автоматичного захист генерується (хоча держава і втратить всі інші кар'єри, захопивши цей).

Війська автоматичного захисту генеруються на початку бою і знищуються (якщо залишились) при завершенні бою. Ці війська не переносяться на наступні бої, не накопичуються і т.д.

Кар'єр неможливо пограбувати. Атакуючи кар'єр, Ви не можете відправити у похід чумаків. Пісок на кар'єрах лише добувається, а не зберігається.

Якщо Ви захопили кар'єр, то війська Вашої держави, що приймали участь у його захопленні, автоматично залишаються на захисті цього кар'єру.

Кар'єри у світі поділені на ліги. Одна держава може володіти лише кар'єрами однієї ліги. Ліга цих кар'єрів і буде лігою держави. Кар'єри різних ліг відрізняються швидкістю добування піску за годину. Кар'єри першої ліги - найпродуктивніші.

Таблиця ліг кар'єрів

Ліга Пісок/год.

Держава може в будь-який момент змінити свою лігу, захопивши кар'єр будь-якої іншої ліги. Але при цьому усі кар'єри попередньої ліги будуть відібрані в держави та стануть вільними, а війська, що стояли на захисті, підуть додому. Це надзвичайно велика неприємність, коли такі події стаються випадково, тому у президента держави та міністра оборони є можливість заборонити громадянам атакувати кар'єри інших ліг (ця заборона по замовчуванню активна).

Переходьте на вищу лігу свідомо. Вища ліга - це, як правило, сильніші суперники.

Якщо Ви прямуєте на кар'єр з метою атаки, і в цей час у кар'єра помінявся чи з'явився власник, Ваші війська автоматично розвернуться додому, а про зміну власника на кар'єрі Ви отримаєте звіт.

Коли на кар'єрі закінчується пісок, в процесі його знищення усі війська, що стоять на захисті, підуть додому. Також усі війська, що йшли в цей момент на кар'єр з метою атаки чи захисту, розвертаються додому.

Коли кар'єр знищується (або стає вільним, наприклад, внаслідок переходу держави в іншу лігу) - всі громадяни держав у всьому світі отримують звіт про те, що у світі є вільний кар'єр певної ліги. Держави цієї ліги відразу ж починають перегони :)